W dniach 11–12 stycznia br. w Gdańsku odbyła się objęta przez nas sponsoringiem II Konferencja „CIPP Technology Days”, podczas której swoje prelekcje wygłosili specjaliści w dziedzinie renowacji przewodów z zastosowaniem wykładzin utwardzanych na miejscu (w technologii CIPP – Cured in Place Pipe). Poruszane przez prelegentów tematy wzbudzały zainteresowanie uczestników i prowokowały do dyskusji, a sama Konferencja była doskonałą okazją do nawiązywania nowych kontaktów biznesowych.

W dniach 11–12 stycznia br. w Gdańsku odbyła się objęta przez nas sponsoringiem II Konferencja „CIPP Technology Days”, podczas której swoje prelekcje wygłosili specjaliści w dziedzinie renowacji przewodów z zastosowaniem wykładzin utwardzanych na miejscu (w technologii CIPP – Cured in Place Pipe). Poruszane przez prelegentów tematy wzbudzały zainteresowanie uczestników i prowokowały do dyskusji, a sama Konferencja była doskonałą okazją do nawiązywania nowych kontaktów biznesowych.

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia uczestnicy mieli okazję wysłuchać 14 referatów i prezentacji oraz uczestniczyć w kilku panelach dyskusyjnych, odbywających się, zgodnie z nową formułą, po każdej sesji. Eksperci omawiali m.in. zagadnienia związane z doborem metod wykonawczych, materiałów oraz sprzętu do renowacji z wykorzystaniem wykładzin utwardzanych na miejscu. Omówiono też najnowsze realizacje z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań, najczęściej popełniane błędy w zakresie projektowania, przygotowania specyfikacji przetargowych czy wykonywania prac renowacyjnych. Nie zabrakło też dyskusji nt. tego, jakie warunki powinny być spełnione przy odbiorze robót przez zamawiającego.

W programie wydarzenia znalazła się również bardzo ciekawa prezentacja Pana Tomasza Daniłosia, Przewodniczącego Rady Nadzorczej BLEJKAN S.A., który przedstawił referat nt. dobrych praktyk wykonawczych na podstawie najczęściej popełnianych błędów i awarii z nimi związanych (więcej). Z kolei Pan Marek Gromada, wiceprezes BLEJKAN S.A., wziął udział w panelu dyskusyjnym poświęconym odbiorowi prac renowacyjnych zrealizowanych w technologii CIPP.

W trakcie dwudniowego spotkania branżowego w Gdańsku miała również miejsce promocja i prowadzone były zapisy do kolejnej edycji kursu online w Akademii Inżynierii, którego mecenasem jest firma BLEJKAN S.A. Kurs dotyczy renowacji przewodów wodociągowych i kanalizacyjnych w technologii CIPP.

Podczas konferencji odbył się również konkurs z nagrodami, w ramach którego sprawdzana była wiedza nt. naszej spółki.

Zachęcamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia, dostępną na portalu inżynieria.com.