23 września br. odbyła się piąta edycja największego wydarzenia rowerowego w Polsce: ŠKODA Poznań Bike Challenge. W zawodach udział wzięli zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy z różnych grup wiekowych – od najmłodszych aż po najstarszych – i z różnych krajów. Łącznie, w ramach wszystkich konkurencji, na starcie stanęło kilka tysięcy kolarzy. Wśród zawodników znalazł się też BLEJKAN Team w składzie: Joanna Lech, Waldemar Jarząbek, Piotr Roth, Jacek Paczkowski.

Trzej członkowie zespołu zdecydowali się pokonać dystans średni: jego trasa zazwyczaj liczy około 45 km, jednak w tym roku poprowadzono ją na długości aż 53 km. Waldemar Jarząbek oraz Piotr Roth pokonali ją w ramach kategorii Rowery inne, natomiast Jacek Paczkowski wybrał kategorię Rowery szosowe.

Z przyjemnością informujemy, że wszyscy trzej zawodnicy z powodzeniem ukończyli wyścig! Jacek Paczkowski na miejscu 652., Piotr Roth na miejscu 712., a Waldemar Jarząbek na miejscu 902.

Serdecznie gratulujemy naszym kolegom i życzymy powodzenia w kolejnych kolarskich wyzwaniach!

Joanna Lech również podjęła się bardzo ambitnego zadania – pokonania najdłuższego dystansu w ramach w ŠKODA Challenge, tj. 120 km. Ta trasa przeznaczona jest dla najbardziej wytrwałych i zdeterminowanych rowerzystów, a jednocześnie stanowi ona etap eliminacyjny do UCI Gran Fondo World Series. Niestety, już na starcie uczestniczyła w kolizji, która wykluczyła ją z dalszego udziału w wyścigu. Niemniej jednak gratulujemy ambicji i determinacji, życząc sukcesów w kolejnych tego typu zmaganiach!