Każdego roku w naszym kalendarzu branżowych imprez znajduje się Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa”. Tym razem wydarzenie to odbyło się już po raz siedemnasty. Przedstawiciele naszej spółki dołączyli do grona ponad 430 uczestników spotkania, które miało miejsce w dniach 11–14 czerwca w podkrakowskich Tomaszowicach. BLEJKAN S.A. był Sponsorem Generalnym imprezy, a nasza aktywność przejawiała się w każdej części spotkania.

Już pierwszego dnia w obradach konferencyjnych udział wziął Marek Borkowski, wiceprzewodniczący rady nadzorczej BLEJKAN S.A., który zabrał głos w sesji poświęconej CSR – społecznej odpowiedzialności biznesu. Zwracał uwagę na fakt, że CSR to zarówno wyzwanie, jak i szansa dla firmy. Jednym ze skutecznych sposobów działania w tym zakresie CSR jest wdrożenie systemów ISO i opracowanie polityki zintegrowanego systemu zarządzania. W przypadku spółki BLEJKAN obejmuje ona umacnianie pozycji rynkowej poprzez zrównoważony rozwój oparty o wiedzę i doświadczenie, pozyskiwanie kontraktów z założoną rentownością, współpracę z wiodącymi firmami w branży budowlanej, podnoszenie kwalifikacji i świadomości kadry, wdrażanie nowych technologii oraz zapobieganie i minimalizowanie negatywnych wpływów działalności spółki na środowisko naturalne oraz kreowanie zachowań proekologicznych – wyjaśnił.

Marek Borkowski wziął także udział w panelu dyskusyjnym, w którym debatowano o znaczeniu tej CSR dla branży inżynieryjnej i sposobach zaszczepienia tej idei w działalności firm bezwykopowych.

Podczas spotkania w Tomaszowicach, tradycyjnie już, nie zabrakło nas także na pokazach technologii no-dig na żywo. Na rozległym terenie zewnętrznym zaprezentowaliśmy instalację rękawa w rurze stalowej DN800 z użyciem bębna inwersyjnego i pary jako nośnika energii cieplnej (pokaz ten przygotowaliśmy we współpracy z firmami Insituform oraz POliner sp. z o.o.) oraz – wspólnie z Newflow sp. z o.o. – montaż systemu do renowacji studni PREDL-FLEXLINER. Oba pokazy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników.

Nasi przedstawiciele byli również przez cały czas trwania wydarzenia do dyspozycji gości w strefie wystawienniczej. Na stoisku, na którym obecni byli też przedstawiciele firm POliner sp. z o.o., Marplast sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych ABIKORP sp. z o.o., można było zapoznać się z naszą ofertą, porozmawiać o naszych usługach, a także wyzwaniach rynku bezwykopowego w Polsce i poza granicami kraju, gdzie realizujemy coraz więcej kontraktów. Nie zabrakło atrakcji, w tym konkursu z atrakcyjnymi nagrodami, który przygotowaliśmy dla uczestników wydarzenia

Z przyjemnością informujemy również, że po raz kolejny nasza firma została uhonorowana nagrodą TYTAN, która jest przyznawana od 2003 r. przez Wydawnictwo INŻYNIERIA i jury złożone z ekspertów w branży bezwykopowej. Statuetkę otrzymaliśmy w kategorii Projekt roku – renowacja za bezwykopowy remont trzech nitek syfonu pod Wisłą w Krakowie w technologii CIPP (łączna długość instalacji to ponad 843 m, a rękaw DN1500 został utwardzony promieniami UV). Zadanie to realizowaliśmy w konsorcjum z P.P.H.U. AKWA J. Biskup, S. Owczarek sp.j. na zlecenie Wodociągów Miasta Krakowa.

Rozdanie nagród TYTAN odbyło się podczas uroczystej gali 13 czerwca, w ramach której przeprowadzono także aukcję charytatywną. BLEJKAN S.A. miał przyjemność włączyć się w jej organizację, sponsorując jeden z licytowanych przedmiotów: oryginalną, ręcznie malowaną grafikę kultowego krakowskiego artysty i satyryka o międzynarodowej sławie – Andrzeja Mleczki. W sumie podczas aukcji, zbiórki do puszki i zbiórki na Facebooku zebrano 30 006,60 zł i 50 EUR. Suma ta została przeznaczona na działalność Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Pełna relacja z wydarzenia oraz galeria zdjęć dostępne są na stronie: http://bit.ly/IB2019_relacja

Dziękujemy za kolejną udaną imprezę. Do zobaczenia za rok!