Jeszcze do niedawna w naszej ofercie renowacyjnej brakowało rehabilitacji przyłączy wodociągowych i gazowych. Szukaliśmy jednak nowoczesnego bezwykopowego rozwiązania, które pozwoli nam w szybki, efektywny i ekologiczny sposób je wymieniać.

Chętnie stawiamy na innowacje – dlatego zdecydowaliśmy się na stosowaną już od kilku lat na terenie Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii i USA innowacyjną metodę – pipe pulling. Koncepcja stojąca za tą stosunkowo nową technologią polega na tym, że podczas jednego działania instalacyjnego następuje wyciąganie starej rury z jednoczesnym wciąganiem w jej miejsce nowego przewodu PE. Wykorzystywana w tym celu jest wyciągarka rur KPP Kobus, którą ostatnio zamówiliśmy – i właśnie czekamy na jej odbiór.

Więcej na temat tego, jak działa maszyna, będą mogli się Państwo dowiedzieć w Tomaszowicach, w trakcie XVIII Międzynarodowej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii „INŻYNIERIA BEZWYKOPOWA”. Odbędzie się tam pierwsza w Polsce prezentacja tego sprzętu – a przede wszystkim, tej technologii! Zapraszamy serdecznie na to wydarzenie: czy to osobiście, czy też poprzez śledzenie transmisji online – więcej szczegółów TUTAJ.

Zachęcamy też do zapoznania się z materiałem filmowym, dokumentującym działanie maszyny.

Szczegółowe informacje:

Mariusz Iwanejko, BLEJKAN S.A.

Tel. +48 605 067 401

e-mail: m.iwanejko@BLEJKAN.pl