W dniach 20–22 czerwca br. w podkrakowskich Tomaszowicach odbyła się XVI Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa”, podczas której przyznane zostały nagrody TYTAN oraz Tytanowe Laury Inwestora. Miło nam poinformować, że nasza firma również została nagrodzona!

Wydarzeniu towarzyszyła wieczorna gala, podczas której wręczone zostały nagrody TYTAN – uznane nagrody w branży bezwykopowej, przyznawane nieprzerwanie już od 16 lat przez organizatora konferencji – Wydawnictwo INŻYNIERIA sp. z o.o.. Równocześnie w kilku kategoriach przyznawane są Tytanowe Laury Inwestora, które otrzymują zamawiający zwycięskich projektów.

W tym roku firma BLEJKAN S.A. wraz z firmą Terlan sp. z o.o. (konsorcjum) otrzymała TYTANA w kategorii Projekt roku – renowacja za renowację sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w Poznaniu. W ramach tej inwestycji dokonano renowacji m.in. Kolektora Prawobrzeżnego I o długości 1,89 km w zakresie przekrojów od 1000/1720 do 3200/2600 w technologii reliningu krótkiego modułami GRP, a także sieci kanalizacyjnej w technologii CIPP UV oraz CIPP z wykorzystaniem rękawów filcowych utwardzanych gorącą wodą na odcinkach o długości 18,78 km sieci w ścisłym centrum Poznania. Renowacja objęła również studzienki kanalizacyjne (485 szt.) metodą natrysku odśrodkowego. Prace te zostały zrealizowane na zlecenie spółki Aquanet S.A., która została uhonorowana Tytanowym Laurem Inwestora za koncepcję i nadzór nad tym przedsięwzięciem.

Nasza firma była również nominowana w kategorii „Projekt roku – renowacja” za modernizację kanalizacji w ciągu jednej z najważniejszych arterii w Warszawie – al. Krakowskiej. Renowacji poddano kanały o przekroju jajowym J 800/1400 mm, posadowione na głębokości 10–13 m, na odcinku o długości około 3 km. W toku prac wykonano zaledwie trzy wykopy montażowe i zastosowano technologię renowacji modułami GRP o wymiarach J 600/1200 mm. Za tę realizację otrzymaliśmy wyróżnienie.

Zachęcamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia, dostępną na portalu inzynieria.com